Toma Petcu, dat afară de la șefia PNL Giurgiu: Când am câștigat prin vot președinția Consiliului Județean, cu cel mai bun scor din țară și cel mai bun din istoria PNL Giurgiu, nu eram președintele filialei și nici PNL Giurgiu nu deținea funcții guvernamentale în județ

Toma Petcu, dat afară de la șefia PNL Giurgiu: Când am câștigat prin vot președinția Consiliului Județean, cu cel mai bun scor din țară și cel mai bun din istoria PNL Giurgiu, nu eram președintele filialei și nici PNL Giurgiu nu deținea funcții guvernamentale în județ

Aflat pe lista neagră a conducerii PNL, după ce a susținut învestirea guvernului Veștea peste capul lui Bolojan, președintele Consiliului Județean Giurgiu, Toma Petcu, a fost îndepărtat de la șefia organizației județene de partid, prin decizia asumată marți de Biroul Politic Național. În consecință, Petcu afirmă că nu-și regretă opțiunile, considerând că „în viață trebuie […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro