EXCLUSIV | Fostă directoare a Spitalului Județean Brăila, trimisă în judecată de DNA pentru abuz în serviciu: și-ar fi semnat singură patru contracte part-time cu unitatea medicală, din care a încasat 470.000 de lei  

EXCLUSIV | Fostă directoare a Spitalului Județean Brăila, trimisă în judecată de DNA pentru abuz în serviciu: și-ar fi semnat singură patru contracte part-time cu unitatea medicală, din care a încasat 470.000 de lei  

Medicul Mihaela Delia Râșnoveanu, manager al Spitalului Clinic Județean de Urgență Brăila între 2017 și 2023, a fost trimisă în judecată, pe 12 iunie, de Direcția Națională Anticorupție (DNA) pentru săvărșirea a două infracțiuni: abuz în serviciu, dacă funcționarul public a obținut pentru sine sau pentru altul un folos necuvenit, în formă continuată (8 acte […] © G4Media.ro.


Citește articolul complet pe G4Media.ro

Alte știri din G4Media.ro