Un fost ministru al justiţiei din Coreea de Sud, condamnat la 25 de ani de închisoare pentru rolul în criza legii marţiale

Un fost ministru al justiţiei din Coreea de Sud, condamnat la 25 de ani de închisoare pentru rolul în criza legii marţiale

Un tribunal din Seul l-a condamnat luni pe un fost ministru al justiţiei la 25 de ani de închisoare pentru rolul avut în criza legii marţiale în 2024, transmite AFP, potrivit Agerpres.Park Sung-jae a fost condamnat la 25 de ani de detenţie în primă i...


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24