Toma Petcu, schimbat de la şefia PNL Giurgiu: Nu regret că mi-am susţinut principiile. Funcţiile vin şi pleacă

Toma Petcu, schimbat de la şefia PNL Giurgiu: Nu regret că mi-am susţinut principiile. Funcţiile vin şi pleacă

Preşedintele Consiliului Judeţean Giurgiu, Toma Petcu, unul dintre liberalii care l-au susţinut pe Adrian Veştea pentru funcţia de prim-ministru şi a fost schimbat de la conducerea filialei judeţene a PNL, afirmă, miercuri, că ”în viaţă trebuie să rămâi consecvent ideilor şi principiilor tale”. „Funcţiile vin şi pleacă. Principiile şi obligaţia faţă de oamenii care ţi-au acordat încrederea lor trebuie să rămână”, a afirmat Toma Petcu.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24