Mesajul lui Ilie Bolojan de Ziua Independenței SUA: „Se cuvine să mulțumim militarilor pentru contribuția la securitatea României”

Mesajul lui Ilie Bolojan de Ziua Independenței SUA: „Se cuvine să mulțumim militarilor pentru contribuția la securitatea României”

Cu ocazia recepţiei organizate de Ziua Națională a SUA, Ilie Bolojan a subliniat „influența covârşitoare” a Statelor Unite asupra lumii „prin puterea economiei, prin capacitatea de a inova, prin forţa armatelor sale”. Premierul interimar a mulțumit și militarilor americani pentru că, „fiind prezenți în România, fiind coloana vertebrală a NATO în situația dificilă din regiune, alături de militarii noștri, alături de militarii celorlate țări din NATO, contribuie semnificativ la securitatea României”.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24