Avertisment de la Kiev: Andrii Sîbiga, iritat de exercițiile de mobilizare din Belarus. „O tactică de intimidare față de țările vecine”

Avertisment de la Kiev: Andrii Sîbiga, iritat de exercițiile de mobilizare din Belarus. „O tactică de intimidare față de țările vecine”

Ministrul ucrainean al Afacerilor Externe, Andrii Sîbiga, a îndemnat comunitatea internațională să rămână vigilentă în contextul „exercițiilor de mobilizare” care se desfășoară în prezent în regiunea Grodno din Belarus, conform European Pravda.


Citește articolul complet pe Digi24

Alte știri din Digi24