Premierul desemnat Adrian Veştea anunţă pe Facebook că merge să discute cu AUR să caute voturile necesare pentru învestire. ”Voi avea o întâlnire cu preşedintele AUR, George Simion. Când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români”

Premierul desemnat Adrian Veştea anunţă pe Facebook că merge să discute cu AUR să caute voturile necesare pentru învestire. ”Voi avea o întâlnire cu preşedintele AUR, George Simion. Când vine vorba de România şi de rezolvarea unei crize fără precedent, îmi asum un dialog deschis cu orice formaţiune politică votată de români”


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar