Dezbatere între economişti la BNR: toţi au fost de acord că economia a derapat şi că trebuie să ne restartăm, însă întrebarea este cu ce mijloace şi pe ce piloni ne vom baza

Dezbatere între economişti la BNR: toţi au fost de acord că economia a derapat şi că trebuie să ne restartăm, însă întrebarea este cu ce mijloace şi pe ce piloni ne vom baza

Economiştii reuniţi într-o dezbatere la BNR au ajuns la acelaşi diagnostic şi anume că economia României a acumulat dezechilibre majore, iar modelul de creştere care a susţinut convergenţa rapidă din ultimele două decenii şi-a epuizat resursele.


Citește articolul complet pe Ziarul Financiar

Alte știri din Ziarul Financiar