Prelevare de organe la Oradea: un pacient a salvat mai multe vieți prin transplant

Prelevare de organe la Oradea: un pacient a salvat mai multe vieți prin transplant

Echipa medicală de la Spital Clinic Judeţean de Urgenţă Bihor - Oradea a realizat o prelevare de organe de la un pacient aflat în moarte cerebrală, a informat, marţi, Agenţia Naţională de Transplant.


Citește articolul complet pe Stiripesurse.ro

Alte știri din Stiripesurse.ro