POS-ul, obligatoriu în aproape toate magazinele din România. Noua lege care le oferă clienților posibilitatea de a plăti mereu cu cardul

POS-ul, obligatoriu în aproape toate magazinele din România. Noua lege care le oferă clienților posibilitatea de a plăti mereu cu cardul

Comercianții din România trebuie să respecte, începând din acest an, o nouă lege. Dacă până acum oamenii s-au obișnuit să întrebe dacă este accpetată plata cu cardul, din anul 2023 POS-ul a devenit obligatoriu în aproape toate magazinele din țară. Iată ce condiție trebuie să îndeplinească.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News