O tânără de 25 de ani din România a murit din cauza gripei. Fata nu mai suferea de nicio altă boală

O tânără de 25 de ani din România a murit din cauza gripei. Fata nu mai suferea de nicio altă boală

O tânără de 25 de ani din România a murit, astăzi, din cauza gripei, fiind primul caz de deces în acest an. Fata nu mai suferea de nicio altă boală care ar fi putut să provoace decesul, astfel că infecția cu virusul gripal tip A și lipsa unui vaccin în acest sens au dus la sfârșitul tragic.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News