Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a anunțat stare de alertă epidemică. Măsurile luate în România, după creșterea numărului cazurilor de gripă

Ministrul Sănătății, Alexandru Rafila, a anunțat stare de alertă epidemică. Măsurile luate în România, după creșterea numărului cazurilor de gripă

Astăzi, Alexandru Rafila a anunțat stare de alertă epidemică, situația care aduce mai multe recomandări și măsuri luate de autorități. Ministrul Sănătății a explicat faptul că s-au identificat măsuri astfel încât să nu existe posibilitatea ca România să se confrunte cu o situație dificilă, cum ar fi izolarea sau carantina.


Citește articolul complet pe Spy News

Alte știri din Spy News