Steaua - 36 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor. Eroii de la acea vreme rememorează cea mai mare bucurie produsă de fotbalul românesc

În anul 1986, 7 mai, s-a scris istorie pentru fotbalul românesc. În premieră o echipă din Europa de Est, cucerea cel mai valoros trofeu din fotbalul european, Cupa Campionilor Europeni.


Citește articolul complet pe Sport.ro

Alte știri din Sport.ro