Diana Buzoianu se teme că schimbarea vremii ar afecta reluarea alimentării cu apă din Prahova și Dâmbovița

Ministrul Mediului, Apelor și Pădurilor, Diana Buzoianu, a afirmat, joi după-amiază, la Barajul Paltinu, că demersurile pentru reluarea alimentării cu apă se încadrează în calendarul stabilit pentru ca luni apa să ajungă la oameni. „Suntem pe calendarul de apă care să ajungă luni deja la oameni. Sperăm să nu se schimbe vremea și să avem […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera