Flacăra Jocurilor Olimpice de iarnă din 2026 a plecat spre Milano-Cortina de la Atena

Flacăra Jocurilor Olimpice de iarnă din 2026 a fost transmisă joi, în cadrul unei ceremonii oficiale desfășurate la Atena, organizatorilor de la Milano-Cortina, înainte de plecarea acesteia spre Roma pentru o ștafetă de două luni prin Italia, înainte de începerea Jocurilor pe 6 februarie, informează AFP. ”Astăzi marcăm un moment magic pentru noi toți”, a […]


Citește articolul complet pe Romania Libera

Alte știri din Romania Libera