Țara în care oamenii primesc pedeapsa cu moartea pentru că văd sau distribuie filme și seriale străine

Țara în care oamenii primesc pedeapsa cu moartea pentru că văd sau distribuie filme și seriale străine

Guvernul nord-coreean aplică din ce în ce mai mult pedeapsa cu moartea, inclusiv pentru persoanele prinse vizionând sau distribuind filme și seriale străine, relatează BBC, citând un raport al ONU. Control asupra „tuturor aspectelor vieții oamenilor” Dictatura, care rămâne în mare parte izolată de lume, își supune și mai mult cetățenii la muncă forțată, restricționându-le […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea