Diana Buzoianu l-a demis pe directorul de la „Apele Române”: „Nu s-a construit niciun kilometru de dig. România a pierdut peste 300 de milioane de euro din PNRR”

Diana Buzoianu l-a demis pe directorul de la „Apele Române”: „Nu s-a construit niciun kilometru de dig. România a pierdut peste 300 de milioane de euro din PNRR”

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a anunțat, vineri seară, pe pagina sa de Facebook că l-a demis pe directorul de la „Apele Române”, Sorin Lucaci. Oficialul a explicat că unul motivele care au stat la baza acestei decizii este că România a pierdut „peste 300 de milioane de euro din PNRR, bani esenţiali pentru infrastructura critică […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea