Statul român s-a împrumutat cu 2,187 miliarde lei de la bănci, joi. Suma totală de împrumuturi planificate de Ministerul Finanţelor pentru iunie

Statul român s-a împrumutat cu 2,187 miliarde lei de la bănci, joi. Suma totală de împrumuturi planificate de Ministerul Finanţelor pentru iunie

Ministerul Finanţelor a împrumutat joi o sumă semnificativă de la bănci, conform datelor publicate de Banca Naţională a României. Potrivit Economica, suma totală împrumutată se ridică la 2,187 miliarde de lei, obţinută prin două emisiuni de obligaţiuni de stat. Prima emisiune de obligaţiuni Prima emisiune a adus Ministerului Finanţelor 788 milioane de lei. Aceste obligaţiuni […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea