România s-a calificat în semifinalele Euro U19, după ce a învins Danemarca cu 3-0

România s-a calificat în semifinalele Euro U19, după ce a învins Danemarca cu 3-0

România U19 a învins, joi seară, Danemarca U19 cu un categoric 3-0, în ultimul meci din grupa A disputat pe stadionul Arcul de Triumf din București, și s-a calificat în semifinalele turneului final al Euro U19. În penultimul act al competiției organizate în țara noastră, tricolorii pregătiți de Ion Marin vor înfrunta Țările de Jos […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea