Șeful SOS Dâmbovița, membru într-un „cuib” de legionari pe Telegram. A distribuit mesaje rasiste la adresa jucătorilor naționalei Angliei

Șeful SOS Dâmbovița, membru într-un „cuib” de legionari pe Telegram. A distribuit mesaje rasiste la adresa jucătorilor naționalei Angliei

George Grasu, președintele SOS Dâmbovița, activează din noiembrie 2019 pe canalul de Telegram intitulat „Legionarii”, unde se distribuie mesaje și simboluri ale Gărzii de Fier, fotografii cu adunările de la Tâncăbești unde sunt amintiți anual liderii mișcării fasciste din România, dar și comentarii cu tentă antisemită și xenofobă.  Comentarii rasiste la adresa naționalei de fotbal […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea