O profesoară din Spania critică învățământul românesc: „Elevii mănâncă în clasă, ies și intră fără să ceară voie. De neconceput”

O profesoară din Spania critică învățământul românesc: „Elevii mănâncă în clasă, ies și intră fără să ceară voie. De neconceput”

Carmen, o profesoară spaniolă de 29 de ani, a povestit cum au fost cei trei ani în care a predat la un liceu bilingv din România. Ea a comparat nivelul educațional dintre cele două țări, criticând notele mari acordate cu ușurință în liceele românești. Notele mari sunt prea ușor acordate Într-un interviu acordat influencerului José Climent […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea