Muncitori români în construcții în Elveția chemați de patron să-și primească salariul restant, rupți în bătaie de rudele angajatorului

Muncitori români în construcții în Elveția chemați de patron să-și primească salariul restant, rupți în bătaie de rudele angajatorului

Trei români care erau angajați la o firmă de construcții au fost bătuți de rudele angajatorului când au fost chemați să-și ia banii pentru munca făcută în Elveția, scrie ziarul local Bote der Urschweiz. Românii erau angajați la firma de construcții a celui de-al doilea frate ca vârstă dintre cei cinci inculpați, un kosovar de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea