Satul din județul Sălaj cu un singur locuitor: „Oamenii au plecat spre un trai mai bun”

Satul din județul Sălaj cu un singur locuitor: „Oamenii au plecat spre un trai mai bun”

Poiana Măgura, un sat din comuna Șărmășag, județul Sălaj, care a dispărut din statistici și mai are astăzi doar un singur locuitor, începe să prindă din nou viață datorită investițiilor turistice, potrivit agenției de presă Agerpres. După asfaltarea drumului de acces, în 2019, au fost ridicate șapte cabane moderne, iar casele părăsite au început să […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea