Încep lucrările la noul pod feroviar peste Someș, în Cluj-Napoca, pe magistrala către Oradea

Încep lucrările la noul pod feroviar peste Someș, în Cluj-Napoca, pe magistrala către Oradea

Lotul 1 între Cluj-Napoca și Aghireș al magistralei feroviare Cluj – Oradea a depășit pragul de 70% execuție. Ritmul actual indică respectarea termenului contractual din anul 2027. Constructorul a început și execuția noului pod feroviar peste râul Someș. Lotul 1 Cluj-Napoca – Aghireș a depășit pragul de 70% Mobilizarea bună pe șantierul feroviar dintre Cluj-Napoca […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea