Adrian Veștea i-a cerut PSD-istului Marian Neacșu să negocieze alături de el susținere parlamentară pentru Guvern: „Sunt însoțitor”

Adrian Veștea i-a cerut PSD-istului Marian Neacșu să negocieze alături de el susținere parlamentară pentru Guvern: „Sunt însoțitor”

Premierul desemnat Adrian Veștea a mers la Parlament pentru a discuta cu grupul Uniți pentru România (UPR), al cărui lider oficial este Răzvan Chiriță, dar la care s-a alăturat recent și Victor Ponta. Premierul desemnat a venit însoțit de PSD-istul Marian Neacșu. „Sunt însoțitor”, le-a spus acesta jurnaliștilor. Veștea a mers la Parlament însoțit de […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea