Guvernul Veștea pe urmele Guvernului Tomac. UDMR dă șah premierului desemnat

Guvernul Veștea pe urmele Guvernului Tomac. UDMR dă șah premierului desemnat

Majoritatea parlamentară pentru Guvernul Veștea devine o iluzie în momentul de față, după ce UDMR a anunțat că nu vrea să facă parte din executiv și a făcut și „o recomandare” către aleșii partidului, și anume, să nu voteze noul cabinet. Surse politice susțin că acum se așteaptă depunerea mandatului de premierul desemnat, chiar dacă […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea