Dependența de ecrane alterează sănătatea mintală a copiilor. Un studiu american multianual oferă dovezi potențiale ale efectelor nocive

Dependența de ecrane alterează sănătatea mintală a copiilor. Un studiu american multianual oferă dovezi potențiale ale efectelor nocive

Aproape o treime dintre copii prezintă semne crescânde de dependență de telefoanele mobile, rețelele sociale și jocurile video începând de la vârsta de 11 ani, potrivit unui studiu de referință privind impactul tehnologiilor moderne asupra minții adolescenților. Contează modul în care tinerii utilizează tehnologia, nu cât de mult Acești tineri utilizatori sunt mai predispuși să […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea