Orașul din România care oprește apa pe timpul nopții: compania de apă acuză locuitorii că nu o folosesc doar pentru consum casnic

Orașul din România care oprește apa pe timpul nopții: compania de apă acuză locuitorii că nu o folosesc doar pentru consum casnic

Locuitorii din orașul Segarcea vor rămâne fără apă potabilă în cursul nopții din cauza consumului irațional. Compania de distribuție a anunțat că va restricționa furnizarea pentru a asigura necesarul apei pentru consumul casnic. Într-o postare pe Facebook, Compania de Apă Oltenia SA a precizat că este nevoită să restricționeze furnizarea apei potabile pentru populație, începând […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea