Cum a fentat un șofer luni întregi plata taxelor de autostradă. A fost prins și trebuie să plătească peste 9.000 de euro

Cum a fentat un șofer luni întregi plata taxelor de autostradă. A fost prins și trebuie să plătească peste 9.000 de euro

Un șofer din Doubs, Franța, a fost prins duminică, 14 iunie, pe autostrada A36, după ce a fraudat timp de mai multe luni taxele de autostradă. Autoritățile l-au identificat cu ajutorul camerelor de supraveghere, iar acesta trebuie să plătească o amendă de 9.382 de euro. Bărbatul folosea o metodă cunoscută sub denumirea de „trenulețul”: se […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea