8 oameni au murit după prăbușirea unui bombardier al Forțelor Aeriene Americane în California: „Tragic și imposibil de supraviețuit”

8 oameni au murit după prăbușirea unui bombardier al Forțelor Aeriene Americane în California: „Tragic și imposibil de supraviețuit”

Opt persoane, inclusiv doi angajați Boeing, au murit după ce un bombardier B-52 al Forțelor Aeriene ale Statelor Unite s-a prăbușit imediat după decolarea de la baza aeriană Edwards din sudul Californiei. Aeronava participa la o misiune de testare de rutină, potrivit BBC News. Bombardier al Forțelor Aeriene ale SUA, prăbușit în California Tragedia a […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea