Adrian Veștea se duce la discuții la sediul AUR. Premierul desemnat a cedat ultimatumului dat de George Simion

Adrian Veștea se duce la discuții la sediul AUR. Premierul desemnat a cedat ultimatumului dat de George Simion

Premierul desemnat Adrian Veștea forțează obținerea majorității parlamentare și anunță negocieri directe cu liderul AUR, George Simion, declarând că este „un om al dialogului” și că o discuție cu orice partid votat de români este obligatorie pentru a pune capăt actualului haos politic. „Sunt un om al dialogului și al consensului. Înțelegând responsabilitatea care îmi […]


Citește articolul complet pe Libertatea

Alte știri din Libertatea