CM 2026: Norvegia s-a calificat în şaisprezecimi după ce a învins Senegalul

CM 2026: Norvegia s-a calificat în şaisprezecimi după ce a învins Senegalul

Selecţionata Norvegiei s-a calificat în şaisprezecimile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal 2026, după ce a învins Senegalul cu scorul de 3-2 (1-0), luni seara, pe New York/New Jersey Stadium, într-un meci din Grupa I a turneului final găzduit de Statele Unite, Mexic şi Canada.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National