Amenzi de peste un milion de lei după controalele Gărzii de Mediu la gropile de gunoi

Amenzi de peste un milion de lei după controalele Gărzii de Mediu la gropile de gunoi

Garda Națională de Mediu și Inspectoratul General pentru Situații de Urgență au verificat toate cele 50 de depozite conforme de deșeuri municipale clasa B din România, în urma cărora au fost adate amenzi de 1,1 milioane de lei.


Citește articolul complet pe Jurnalul National

Alte știri din Jurnalul National