Zeljko Kopic prinde curaj: „Simt o energie diferită”. Croatul nu a ratat ocazia de a îl felicita pe David Popovici: „Toată lumea este mândră”

Zeljko Kopic prinde curaj: „Simt o energie diferită”. Croatul nu a ratat ocazia de a îl felicita pe David Popovici: „Toată lumea este mândră”

Înainte de partida cu Gloria Buzău, Zeljko Kopic (46 ani), antrenorul celor de la Dinamo, a susținut o conferință de presă. S-a arătat a fi extrem de mulțumit de trendul ascendent al „câinilor”, opinând că, deși încă nu se pot considera a fi o echipă puternică, există o altă stare de spirit în angrenaj. Declarația incipientă a croatului a fost una de gratitudine la adresa lui David Popovici, medaliat olimpic cu aur la proba de 200 metri și bronz la 100. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor