„E un argint mai valoros decât aurul!” » Simona Radiș și Ancuţa Bodnar, gânduri după medalia de la dublu vâsle: „Am dat absolut tot ce am avut și n-am avut!”

„E un argint mai valoros decât aurul!” » Simona Radiș și Ancuţa Bodnar, gânduri după medalia de la dublu vâsle: „Am dat absolut tot ce am avut și n-am avut!”

România a avut o zi prolifică pe apele de la Vaires-sur-Marn, reușind să-și adjudece două medalii în cursele de canotaj de la Jocurile Olimpice. Una de argint, prin Ancuţa Bodnar și Simona Radiș, și una de aur, câștigată imperial de Andrei Cornea și Marian Enache. Bărcile de dublu vâsle au fost la înălțime și au îmbunătățit, astfel, zestrea de medalii tricolore de la Paris. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor