„Va fi un minus pentru voi!” » Bosniacul prezent de-o viață în fotbalul de la noi dă verdictul la România - Bosnia și avertizează: „Știți cum e poporul acesta!”

„Va fi un minus pentru voi!” » Bosniacul prezent de-o viață în fotbalul de la noi dă verdictul la România - Bosnia și avertizează: „Știți cum e poporul acesta!”

Bosniacul Boris Keca, 46 de ani, cu mulți ani la activ în fotbalul românesc, la FC Național, Brașov, FCSB, Pandurii și FC Argeș, în prezent „secundul” lui Bratu la CS Dinamo, în Liga 3, prefațează, într-un interviu acordat Gazetei Sporturilor, duelul „de foc” România - Bosnia şi Herţegovina, din preliminariile CM 2026. Fostul stoper „adoptat” de țara noastră analizează atuurile bosniacilor și pune degetul pe zona unde îi simte vulnerabili pe români. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor