Unde va juca CS Dinamo în Liga 2: stadionul din „Ștefan cel Mare” nu a fost omologat

Unde va juca CS Dinamo în Liga 2: stadionul din „Ștefan cel Mare” nu a fost omologat

Promovată în Liga 2, echipa de fotbal a CS Dinamo va disputa meciurile de „acasă” la Buftea, în bază sportivă deținută și administrată de Federația Română de Fotbal. Atât în sezonul de liga a treia, cât și în perioada de pregătire din această vară, CS Dinamo a jucat în „Ștefan cel Mare”, pe stadionul Dinamo, care ar fi trebuit demolat de mult, astfel încât să facă loc noii arene așteptate de toată suflarea dinamovistă. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor