Undă verde de la Guvernul României pentru stadioanele de la Constanța și Pitești + Se face un patinoar la Sfântu Gheorghe

Undă verde de la Guvernul României pentru stadioanele de la Constanța și Pitești + Se face un patinoar la Sfântu Gheorghe

Premierul Marcel Ciolacu a participat astăzi, la Palatul Victoria, la ceremonia de semnare a contractelor de finanțare pentru realizarea stadioanelor „Gheorghe Hagi” și „Nicolae Dobrin”, precum și a unui patinoar artificial. Cele trei obiective de infrastructură sportivă au o valoare totală de peste un miliard de lei și sunt finanțate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, prin Compania Națională de Investiții (CNI). ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor