Ultrașii din Podgorica au ieșit pe străzi să vâneze cetățenii turci, în semn de răzbunare: „Ne vom apăra noi surorile și mamele dacă statul nu poate”

Ultrașii din Podgorica au ieșit pe străzi să vâneze cetățenii turci, în semn de răzbunare: „Ne vom apăra noi surorile și mamele dacă statul nu poate”

Ultrașii din Podgorica au pornit un val de violențe pe străzile din capitala Muntenegrului, după ce un tânăr de 25 de ani a fost înjunghiat de un grup de bărbați de origine turcă. Rănile nu au fost fatale. Fanii celor de la Buducnost Podgorica, alături de fanii de la Zabjelo Podgorica, echipă din al doilea eșalon, au ieșit pe străzile orașului și au cauzat violențe și distrugeri: mașini și restaurante vandalizate și bătăi, ura fiind îndreptată către turci. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor