Triplul campion al Maratonului Arctic Tiberiu Ușeriu, la un pas de moarte în urmă cu câteva zile: „Am făcut un șoc anafilactic sever. M-am trezit cu o branulă pe braț și cu un cocktail de substanțe în sânge”

Triplul campion al Maratonului Arctic Tiberiu Ușeriu, la un pas de moarte în urmă cu câteva zile: „Am făcut un șoc anafilactic sever. M-am trezit cu o branulă pe braț și cu un cocktail de substanțe în sânge”

Maratonistul Tiberiu Ușeriu (49 de ani), de trei ori câștigător al Maratonului Arctic Ultra 6633, a dezvăluit că a fost la un pas de moarte duminică, când își făcea alergarea de rutină.  Totul s-a petrecut duminică, 15 octombrie, în satul Anieș, județul Bistrița-Năsăud. Tiberiu Ușeriu susține că a suferit un șoc anafilactic sever urmat de leșin, din cauza unei alergii alimentare. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor