Tehnologie de 1,2 milioane de euro la Liga 2 » Anunțul FRF

Tehnologie de 1,2 milioane de euro la Liga 2 » Anunțul FRF

FRF a anunțat că în ultimul Comitet Executiv a fost aprobată o investiție de 1,2 milioane de euro în următorii 4 ani într-o tehnologie care va fi la dispoziția loturilor naționale, cluburilor din Liga 2, din Superliga feminină și celor mai bune 24 de academii din România. „Fiecare echipă va beneficia de instalarea unei camere de filmat automatizată pentru meciuri, fixă sau mobilă, în funcție de infrastructura stadionului unde își dispută meciurile”, a transmis FRF. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor