Situație incertă pentru clubul din România: de la meciuri în Europa la desființare

Situație incertă pentru clubul din România: de la meciuri în Europa la desființare

CSM Constanța traversează o perioadă complicată. Clubul de pe litoral nu și-a mai înscris în campionat echipele de seniori la baschet. În urmă cu un an, Constanța părea să devină noua capitală a baschetului românesc. Fetele cucereau în premieră titlul de campioană și debutau în cea mai importantă competiție continentală intercluburi, Euroligă. Băieții terminau pe locul 5 și jucau pentru prima oară în cupele europene. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor