Xabi Alonso a dat afară un jucător după haosul de la ultimul antrenament: „La revedere!”

Xabi Alonso a dat afară un jucător după haosul de la ultimul antrenament: „La revedere!”

Venirea lui Xabi Alonso pe banca tehnică a lui Real Madrid a adus o schimbare radicală în gestionarea vestiarului. Mesajul său a fost clar din prima zi: „Nimic stupid nu va fi permis”. La ultimul antrenament al madrilenilor, fundașul Antonio Rudiger (32 de ani) a fost dat afară de la antrenament de către antrenorul spaniol. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor