Singurul român care a jucat în campionatul din Kosovo vine cu o teorie halucinantă: „Ieșirea lor a fost premeditată”

Singurul român care a jucat în campionatul din Kosovo vine cu o teorie halucinantă: „Ieșirea lor a fost premeditată”

Ianis Malama, 20 ani, actualmente component al angrenajului secund de la Petrolul, este singurul român care a evoluat în campionatul kosovar și a transmis pentru GSP cât de bine înrădăcinat este conceptul de naționalism în statul nerecunoscut de România, oferind și o teorie personală interesantă privind cele întâmplate aseară pe Arena Națională. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor