Se transformă fotbalul! FIFA a anunțat 19 din cele 32 de echipe care vor participa la viitorul Mondial al Cluburilor. Real, City, Bayern și PSG, printre ele!

Se transformă fotbalul! FIFA a anunțat 19 din cele 32 de echipe care vor participa la viitorul Mondial al Cluburilor. Real, City, Bayern și PSG, printre ele!

Mondialul Cluburilor a fost lansat în noua variantă, total schimbată, după modelul turneului final al naționalelor. În 2025 se vor înfrunta în Statele Unite ale Americii 32 de formații, 12 din Europa, dintre care 8 se știu deja. Câștigătoarele precedentelor trei ediții de Ligă (Chelsea, Real Madrid și Manchester City, cărora li se alătură sigur Bayern, PSG, Inter, Porto și Benfica). FIFA a confirmat marea transformare a Mondialului Cluburilor. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor