S-au despărțit amiabil, dar au ajuns la judecată » Antrenorul demis din Liga 1 își cere banii

S-au despărțit amiabil, dar au ajuns la judecată » Antrenorul demis din Liga 1 își cere banii

Anton Petrea (48 de ani) a ajuns la judecată cu „U” Cluj, după ce a fost demis pe 24 august 2023. Antrenorul a fost dat afară după un mandat-fulger de doar 11 săptămâni și șase meciuri oficiale. Bilanț: o victorie, trei egaluri, două înfrângeri, locul 12 în Superliga, după 6 etape. În decembrie, la patru luni de la momentul despărțirii de „U” Cluj, Toni Petrea a reclamat gruparea din Dealul Feleacului la comisiile FRF, pentru a recuperare o datorie în jur de 17. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor