„S-ar putea ca Steaua să dispară în curând” » Gabi Balint, acuzații incendiare: „Ei trei au făcut lucrurile astea. Pentru 8 milioane de dolari”

„S-ar putea ca Steaua să dispară în curând” » Gabi Balint, acuzații incendiare: „Ei trei au făcut lucrurile astea. Pentru 8 milioane de dolari”

Gabi Balint (61 de ani), unul dintre eroii Stelei de la Sevilla la triumful din 1986, a venit cu dezvăluiri incendiare în cazul clubului Steaua, locul doi în Liga 2, și despre cum s-a încheiat afacerea în 2003, când Gigi Becali a cumpărat echipa de la Viorel Păunescu și Victor Pițurcă. Balint a declarat că în 2003 Steaua a costat 8 milioane de dolari și susține că oamenii implicați în afacere au făcut lucruri ilegale. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor