Semnele decăderii unui imperiu clădit cu miliardele șeicilor » Criza de rezultate, încălcarea fair-playului financiar, multe contracte în aer, final de ciclu Pep?!

Semnele decăderii unui imperiu clădit cu miliardele șeicilor » Criza de rezultate, încălcarea fair-playului financiar, multe contracte în aer, final de ciclu Pep?!

Manchester City, campioana Angliei în șase din ultimele șapte sezoane, se confruntă cu cea mai neagră perioadă din epoca Pep Guardiola. Cu patru eșecuri consecutive, deja rămași la cinci puncte în spatele liderului Liverpool și la două de accesul direct în „optimile” Champions League, „cetățenii” se tem că își vor pierde managerul spaniol în vară. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor