S-a terminat! FC Dinamo, societatea lui Nicolae Badea, a intrat în faliment » Cum rămâne cu marca

S-a terminat! FC Dinamo, societatea lui Nicolae Badea, a intrat în faliment » Cum rămâne cu marca

Acum e oficial! ACS FC Dinamo, societatea controlată de Nicolae Badea (77 de ani), e istorie! „Dinamo Badea” a intrat în faliment. Instanța a pronunțat miercuri decizia definitivă prin care a dispus intrarea în procedura de faliment. Invitat la începutul lunii octombrie la emisiunea „Prietenii lui Ovidiu”, Dănuț Lupu a dezvăluit că Nicolae Badea a renunțat la echipa de seniori ACS FC Dinamo. În cadrul clubului mai sunt active două grupe de juniori, la U15 și U17. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor