Gloria Bistrița - SCM Rm. Vâlcea, derby cu final incendiar în „Liga Florilor”

Gloria Bistrița - SCM Rm. Vâlcea, derby cu final incendiar în „Liga Florilor”

Gloria Bistrița a învins-o cu scorul de 35-33 pe SCM Rm. Vâlcea, în cel mai tare meci al rundei cu numărul 9 din „Liga Florilor”. Gloria Bistrița pare formația capabilă să conteste supremația campioanei CSM București. SCM Rm. Vâlcea vrea să prindă loc de cupele europene. Adăugăm dorința de revanșă a lui Florentin Pera, dat afară de la Bistrița în luna februarie a acestui an, și avem scenariul complet al unui derby. ...


Citește articolul complet pe Gazeta sporturilor

Alte știri din Gazeta sporturilor